Luźny blog #6, czyli 5 sposobów na 1-wszy dzień w nowej szkole.

Pierwsze wrażenie jest ważnym fundamentem przyjaźni czy miłości czyli kształtowania opinii. Mamy na nie zaledwie kilka sekund.
Zbliża się szkoła, a wraz z nią dużo osób będzie zmuszonych do odnalezienia się w nowym miejscu wśród również nowych nauczycieli i uczniów. Jedną z nich będę także i ja-jako uczennica LO na profilu biol-chem.
Zależy mi, by dzień rozpoczęcia nauki jak i nowego etapu życia był pozytywny i przepełniony nowymi znajomościami. Właśnie dlatego stworzyłam tą listę rad. Zapraszam!

1. Wyśpij się, zjedz śniadanie.

Sen 8-godzinny i pyszne, zdrowe śniadanko o poranku postawią na nogi i poprawią humor. Nie będziesz się martwić o pokdrążone, sine oczy i burczący z głodu żołądek. Zrezygnuj z szybkiej przekąski w postaci np. pączka czy wczorajszej pizzy na rzecz:

image

  1. bułka z żywiecką, jajecznica z ziołami, sok pmarańczowy, jabłko,
  2. kasza manna na bazie mleka z granatem i borówkami,
  3. jajko gotowane, chleb z dodatkami, herbata z sokiem z malin, pomidor,
  4. chleb z miodem i granatem.

Pamiętaj, że to tylko propozycje. 🙂

2. Ubierz się w to, w czym czujesz się najlepiej.

image

Ubranie to szata, która nas zdobi, ale i odzwierciedla charakter. Dlatego tak ważne jest, by nie wzorować się na innych, by tworzyć siebie.
A zresztą kto by chciał co chwile pilnować, czy sukienka nie odkrywa za dużo. 😉

3. Nie spóźnij się.

Nawet jeśli zazwyczaj jesteś osobą spóźnialską-tym razem postaraj się być punktualnie, a nawet ciutę wcześniej. Będziesz miał czas na poznanie osób z klasy i rozpoznanie szkoły.
Poszukaj na facebooku, czy nie są organizowane eventy integracyjne przez uczniów bądź absolwentów Waszej szkoły. Może warto się wybrać?

4. Dużo się uśmiechaj, bądź pewny siebie.

Uśmiech jest najlepszym sposobem na złamanie bariery, ponieważ ma pewną, tajemniczą moc w sobie. Na pewno wiecie, co mam na myśli.
Uśmiechająca się osoba często jest postrzegana jako pewna siebie i wesoła,a właśnie tacy ludzie mają najwięcej przyjaciół. Jest to jak najbardziej naturalne, ponieważ wolimy przebywać wśród osób szczęśliwych niż przygnębionych.
Pamiętaj o swojej wartości-ale z umiarem.

image

5. Nie stój w kącie. Poszukaj towarzystwa.

Najtrudniejszy ale zarazem najważniejszy krok. Gdy nikt do Ciebie nie podchodzi-to podejdz Ty. Zacznij np. od zwykłego pytania o imię, hobby, klasę. Pamiętaj o rozbudowanych pytaniach, które wymagają czegoś więcej niż tak i nie. Ważne byś rozmawiał na tematy, o których coś wiesz, masz pojęcie. Jednak nie bądź nachalny.

Tymczasem dziękuję za przeczytania i powodzenia!

Akino.

#comment
#like
#follow

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s