Na co zwracać uwagę kupując w lumpach? Luźny blog #8

Pamiętacie te czasy, kiedy noszenie używanych ubrań, wiązało się z wyzwiskami i żartami na temat danej osoby? Cieszę się, że to już przeszłość, gdyż lumpy są idealnymi miejscami na tanie, dobre ciuchy. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, by zakupy stały się przyjemnością i dawały pełnie satysfakcji.
Zapraszam na mini-poradnik i propozycje stylizacji na tle budzacej się do życia natury. 🙂

Jak kupować odzież używaną?
5 sposobów na znalezienie perełki

1.Odpowiedni dzień w odpowiednim sklepie

  • Nie od dziś wiadomo, że w dzień dostawy tłumy są ogromne, a cenny równe niektórym, tym tańszym sieciówkom. Odpowiednie pytanie brzmi: Czy warto?. Zdajemy sobie sprawę również z tego, że kiedy ceny są naprawdę niskie, to nie mamy w czym przebierać. I jak to w życiu bywa złoty środek leży po środku.
    Dobra cena idzie w parze z dużym wybórem.

  • Na początku warto pochodzić po kilku second-hand’ach i zainteresować się tutejszymi promocjami, towarem, usługą. Z czasem zostaną wybrani sklepowi faworyci, a więc zakupy będą o wiele łatwiejsze.

2.Wolne ręce

  • Sklepy z odzieżą używaną to ogrom koszy z wrzuconymi ubraniami bądź powieszonymi  na wieszakach. W obu przypadkach trzeba wykazać się sprytem i zwinnością. Pamiętaj, by wchodząc do sklepu, nie zabierać że sobą torby, która ciągle spada z ramienia czy siatek z właśnie zrobionymi zakupami. Nigdy nie bierz koszyka, który będzie jedynie zawadzał. Mając wolne ręce masz jedyną, potrzebną broń. 😉

3.Stawianie na ilość

  • Zdaj się na uczucia, emocje, swoje poczucie estetyki. Bierz w ręce wszystko to, co na pierwszy rzut oka wydaje się ładne i potrzebne. W tym etapie się nie myśli, po prostu się zaklepuje.

  • Dobrym pomysłem jest nie ograniczanie się do jedynie jednego, danego działu z ubraniami. Cały sklep to kopalnia ciuchów, którą trzeba zbadać. Jeśli jesteś kobietą, leć poszperać w męskich ubraniach-bardzo często jest tam o wiele więcej przysłowiowych perełek.

  • Pamiętaj, by nie sprawdzać metek, ceny, rozmiaru. W lumpach nie ma na to czasu.

4.Dogłębne ocenianie

  • Dopiero w przymiarzalni oglądamy każdy ciuch ze wszystkich stron i zastanawiamy się nad jego zakupem.

5.Kupowanie z głową i pomysłem

  • Nie każda rzecz, która jest dziurawa czy poplamiona i nadaje się jedynie do wyrzucenia. Warto przemyśleć każdy aspekt i podjąć decyzję, taką jaką uważamy za słuszną.

Kupowanie w lumpach, wchodzi w modę dzisiejszych czasów. Łączenie taniego ciucha z oryginalnymi dodatkami, typu buty jest teraz powszechne i na porządku dziennym.

 

Akino.

Bądź na bierząco: lajknij!
Maxmodels: zajrzyj!

Reklama

Jeden komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s